svedectvá

Prečítaj si svedectvá ľudí, ktorí prostredníctvom modlitbového spoločenstva Angelus našli svoje povolanie ;-)

Pred siedmimi rokmi som sa sviatostne stala kresťankou. Boh sa ma silno dotýkal a napĺňal láskou moje srdce. Až som zatúžila byť iba Jeho.

Keď som skončila na VŠ bakalára, bola som rozhodnutá ísť cestou zasväteného života a aj som tam smerovala. Už som o tom komunikovala s rehoľnou sestrou, aj so začínajúcou postulantkou z istej kongregácie. Slová p. dekana sa mi ťažko prijímali - je skoro po obrátení, daj tomu čas a nájdi si čistý vzťah, ktorý si ešte nezažila.

Pokračovanie...

Obrátila som sa až v dospelosti, v roku 2014/2015. To som mala 23. Tam sa začala moja cesta s Bohom. Krátko potom prišla pracovná ponuka z Londýna, čo bol vždy môj sen - žiť v Anglicku. Modlila som sa za to a napokon som sa rozhodla, že do toho idem ale jedine s Bohom :) A on si tento môj pobyt tam použil tak nádherným spôsobom...

Za svoje povolanie som sa modlila od svojich 18 rokov, kedy si ma Pán Boh našiel úplne, ako to väčšinou býva v smutných chvíľach, u mňa to bolo po rozchode. Moje srdce odmalička hľadalo Pána Boha. Modlievala som sa k svätým, Panne Márií a Pánu Bohu, vždy ich pozdravovala a hovorila im všetkým, že ich ľúbim. Neskôr som dokonca písala Pánu Bohu listy a básne.

Pokračovanie...

Od detstva som túžila mať dobrého muža...nechcela som kariéru, veľa peňazí, ale dobrého manžela. Chodila som 7 rokov s chlapcom, ktorého som si vybrala ja. Keď som sa chcela vydávať a on nie, zistila som, že toto nie je asi ten pravý. Prvý krát som to odovzdala Bohu a prosila ho, aby mi ukázal či ten chlapec je od Neho...Nebol, a tak sme sa rozišli.
Prosila som  Boha, aby mi pomohol. Uvedomovala som si, že ak chcem muža o akom snívam, musím sa najskôr zmeniť ja! A tak začalo krásne obdobie „randenia s Bohom“.  

Pokračovanie...

Na začiatku môjho povolania, mal som asi 16 rokov, bol impulz zvnútra viac sa modliť. A tak som sa modlil dlhšie ráno aj večer, tak ako som vedel, nič špeciálne. Začal som častejšie pristupovať k sviatostiam a denne chodievať na sv. omšu. V jedno ráno sa mi veľmi nechcelo, ale premohol som sa, a práve vtedy som si kúpil knihu don Bosca a potom som ju asi za 2 týždne prečítal. A tak sa začala moja dlhá cesta hľadania, skúmania. Vstúpil do ašpirantky, čo je obdobie rozlišovania povolania, počas víkendových stretnutí jedenkrát za mesiac. Nepokračoval som však ďalej, ale vyštudoval som FMFI UK, pracoval som ako doktorand, učiteľ, obchodný manažér. Chcel som stále dosahovať svoje ciele v oblasti štúdia, práce, zahraničných ciest, zárobku. Bola to tiež túžba po vážnom vzťahu s dievčaťom, po ktorom som túžil.

Pokračovanie...

 

Keď som sa prihlásila do Angelusu, pracovala som v Anglicku a po mojom prihlásení som v Anglicku bola ešte tri roky. Anjel Pána som sa modlievala spolu so svojimi slobodnými kamarátkami, s ktorými som bývala. Snažila som sa nájsť si známosť pomocou kresťanskej zoznamky, a tak viackrát, keď som pricestovala na Slovensko, stretla som sa s nejakým chlapcom. Vždy som však hneď cítila, že to nie je ono.

Pokračovanie...

Takto v roku 2010 som rozmýšľala, čo so svojím životom.  
Vždy som túžila svojím životom ukázať, že Boh je a že je láska. Zdalo sa mi, že by som teda mala byť rehoľníčkou a oslovovalo ma to. Zároveň som túžila po rodine, napriek tomu, že som si vôbec nebola istá, či by som bola dobrou manželkou, matkou, či dokážem vytvárať rodinu, po akej túžim. Doma som videla, akým trápením vie byť manželstvo.

Pokračovanie...

O spoločenstve Angelus som sa dozvedela približne v čase jeho vzniku tu na Slovensku a neváhala som sa hneď aj prihlásiť. Mala som vtedy 16 rokov a nemala som ani najmenšiu predstavu, akým smerom pôjdu moje životné cesty. Veľmi sa mi páčila myšlienka, že môžem tvoriť spoločenstvo modlitby s ostatnými mladými ľuďmi, ktorí, tak ako ja, hľadajú Božiu vôľu pre ich život. A že si môžeme takto navzájom pomáhať, pričom sa ešte za mňa budú modliť aj dvaja patróni  (pozemský a nebeský), ktorí to už „zvládli“. Určite to bolo aj vďaka tejto modlitbe, že som sa o 3 roky neskôr rozhodla nasledovať Božie volanie, ktoré som cítila v srdci...

Pokračovanie...

alebo

Ako sa zo mňa stal iný, ten istý človek 

Kto z ľudí si ešte nikdy nepovedal, že by sa chcel v niečom zmeniť? V niečom zlepšiť? 

Rodíme sa krásni, ale postupom času, napríklad v takej puberte, nabaľujeme na seba množstvo neduhov (zlozvykov), ktorých sa ťažko zbavujeme, pretože niektoré sú veľmi príjemné a na prvý kuk neškodné...

Tí, čo ma poznajú, mi hádam ani neuveria, ale JA sám som nazbieral peknú hŕstku neduhov.

Pokračovanie...

Moje srdce si manžel získal rok po tom, čo som do Angelusu vstúpila a nepochybujem o tom, že bol a je práve jeho ovocím. Veľmi som to vtedy cítila a len tie vypočuté modlitby mi pomohli prekonať strach a zranenia. Všetky konkrétne veci z mojich prosieb boli vypočuté a chválim Boha za všetko. Ďakujem, že skrz Angelus moja nádej na partnera nezomrela, ale stala sa realitou.
 
Mária, 27 rokov

Narodila som sa do kresťanskej rodiny, ako najmladšie dieťa a vytúžená dcéra po štyroch chlapcoch. Detstvo bolo krásne, veselé. Ako sa na „rúče dievča z Oravy“ patrí, bola som vedená k zodpovednosti, spolupatričnosti a práca na poli mi dávala široký obzor pozerať k výšinám. Neviem presne vyjadriť, kedy som po prvý krát pocítila Pánovo volanie. Pravdou však  je, že som bola šinter, teda kde sa niečo dialo, tam som nesmela chýbať :-). Na diskotékach som často bola „kráľovná parketu“.

Pokračovanie...

Volám sa Alžbeta a mám 35 rokov. Niekoľko rokov som bola súčasťou spoločenstva Angelus v modlitbe za svoje osobné povolanie. Dlho som hľadala, modlila sa za mňa i rehoľná sestra a našla som hĺbku v rehoľných a modlitbových spoločenstvách, avšak túžbu navždy sa zasvätiť Pánu Bohu som doopravdy nikdy nepocítila. Musím priznať, že aj nie vždy som bola dôsledne verná každodennej modlitbe Anjel Pána. Možno preto to tak dlho trvalo J Pán je však našťastie vo vernosti dôsledný. A tak sa túžim podeliť s radosťou, že dňa 11.2.2017 na sviatok Panny Márie Lurdskej si s mojím snúbencom Petrom vyslúžime sviatosť manželstva.

 

Našli sme s prostredníctvom súčasných komunikačných prostriedkov, cez kresťanský zoznamovací internetový portál. Vďaka modlitbovej podpore a na orodovanie Panny Márie i svätého Jozefa som našla odvahu tam zverejniť svoj profil a vlastne aj vyjsť zo seba, niečo vykonať, aj keď to celkom nezodpovedalo mojim predstavám, ako sa nechať objaviť budúcim manželom. Pomohla mi v tom i modlitba ružencovej Pompejskej novény, spoločná služba s podobne hľadajúcimi ako aj podpora môjho patróna, cirkevného spoločenstva a všetkých, ktorí so zápalom pomáhajú hľadajúcim. Stále sme na ceste, no oplatí sa dúfať a dôverovať Pánovi.

 

Nech je pochválený Pán Ježiš Kristus!

Dlhší čas som hľadala svoje povolanie, či zasvätený život alebo manželstvo. Zopár rokov :). Vzťahy s chlapcami ma začali zaujímať až od mojej dvadsiatky, pretože som sa predtým raz sklamala, keď som mala 15, potom som sa voči nim akosi obrnila a nikoho si nepripúšťala k sebe.

Pokračovanie...

Do spoločenstva Angelus som sa zapojila pred niekoľkými rokmi...presnejšie by to vedeli angelusáci...ale predpokladám, že to bolo v januári v roku 2008. Potom bolo potrebné chvíľu počkať na svojho patróna...tak duchovného, ako pozemského. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi prišiel list, že ma bude sprevádzať modlitbami sr. Terézia Gažiová. Od nej viem, že táto naša spoločná cesta začala 25.marca na sviatok Zvestovania Pána.

A dnes chcem vydať svedectvo o láske nášho Otca, ktorý nielenže vypočul naše modlitby a priviedol ma na cestu môjho povolania, ale daroval mi oveľa viac.

Pokračovanie...

Na jeseň roku 2013 som vstúpil do stavu manželského a spolu s mojou manželkou sme si vyslúžili sviatosť manželstva. Zároveň sa vám chcem veľmi pekne poďakovať za to, že som mohol byť zapojený do vášho modlitbového spoločenstva. Bolo pre mňa požehnaním, pretože aj vďaka vašim modlitbám a aj vďaka sestrám, s ktorými som sa prostredníctvom vás zoznámil, som si našiel cestu do manželstva.

Pokračovanie...

Chcem sa s Vami podeliť o radosť, ktorú prežívam spolu so svojím manželom. V roku 2013 sme si vyslúžili sviatosť manželstva. Máme pred sebou zvyšok života, kým nás smrť nerozdelí. Asi pred 3 alebo aj viac rokmi (možno 4) som sa prihlásila do Angelusu ako zverenec. Vtedy som už mala viac-menej jasno v tom, že Boh ma povoláva k manželstvu a pripravuje ma na stretnutie s hľadaným človekom. Dlho som čakala a modlila sa za svojho budúceho manžela, 8 rokov modlitieb priamo na tento úmysel.

Pokračovanie...

Milí mladí. Pri prečítaní týchto krásnych svedectiev chcem napísať i ja
jedno, ako spolupracovníčka v tíme Angelus. Naša Cirkev nám dáva krásnu
prehľadnosť, istotu, overené cesty povolaní. Hľadanie vlastného povolania
je často veľmi náročné, ako to čítam i vo vašich svedectvách. Ale sú jasné
tri smery.

Pokračovanie...

O spoločenstve Angelus som sa dozvedela od sesternice, ktorá je pre podobné veci asi viac nadšená a v tom čase viac dôverovala v silu modlitby. Ja som mala za sebou prvý vzťah, ktorý bol síce pekný, čistý, ale zranil ma dostatočne. Trvalo mi rok, kým som sa z toho dostala a na "vyhliadke" nebol nikto iný.

Pokračovanie...

Vyrastala som v rodine úplnej, ale vieru sme doma praktizovali iba na Vianoce, kedy sme sa pri štedrovečernom stole pomodlili modlitby Otče náš, Zdravas a Sláva Otcu a to bolo všetko.

Pokračovanie...

Pred rokom som našla svoje povolanie v manželstve a ozaj verím tomu, že sila modlitby mi nesmierne pomohla. O Angeluse som sa dozvedela od jedného kňaza kapucína, bolo to na svetových dňoch mládeže v Madride, v jeseni som sa prihlásila o členstvo, do 2 týždňoch dostala patróna a vlastne potom, ako som sa opätovne prihlásila na kresťansku zoznamku, sme si v decembri s dnes už manželom vymenili prvý mail.

Pokračovanie...

Chcem sa z celého srdca poďakovať za modlitby a za posilu, ktorou mi bolo na ceste hľadania môjho povolania toto modlitbové spoločenstvo... bolo to obdobie aj ťažké aj krásne, čakanie a hľadanie, blízkosť a samota, niekedy beznádej, znova odvaha mat nádej a pod.... Myslím, že každý veľmi dobre chápe a dôverne pozná, ešte viac tí, ktorí sú starší a stále nenašli po čom túžia...

Pokračovanie...

Som presvedčená, že jedine modlitba ľudí a prosby za rozuzlenie môjho života ma priviedli tam, kde som - do manželstva s láskavým a pozorným manželom, ktorý s láskou a nesmiernou trpezlivosťou obrusuje ostré hrany mojej povahy a pomáha mi stať sa lepšou kresťankou a vôbec - lepším človekom. "Náhody", vďaka ktorým sme sa spoznali, neboli náhodami, ale cítim v nich veľké Božie pôsobenie.

Pokračovanie...

Takto v roku 2010 som rozmýšľala, čo so svojím životom.
Vždy som túžila svojím životom ukázať, že Boh je a že je láska. Zdalo
sa mi, že by som teda mala byť rehoľníčkou a oslovovalo ma to. Zároveň
som túžila po rodine, napriek tomu, že som si vôbec nebola istá, či by
som bola dobrou manželkou, matkou, či dokážem vytvárať rodinu, po akej
túžim.

Pokračovanie...

Milí angelusáci!
Poprosili ma, či by som sa s Vami nepodelila o svoje svedectvo a ja som to dlho zvažovala.

Pokračovanie...

Spoznali sme sa na mat-fyze v Bratislave - ako spolužiaci.

Pokračovanie...

Na začiatku môjho povolania, mal som asi 16 rokov, bol impulz zvnútra viac sa modliť.

Pokračovanie...

Milý tím Angelus,
veľmi oceňujem tento nápad modliť sa za seba navzájom, a myslím že prinesie hojné ovocie.

Pokračovanie...

K "angelusákom" som sa pridala  v roku 2010, po výzve jednej šikovnej angelusáčky - Zuzky :-) na animátorskej škole.

Pokračovanie...


Našiel si svoju životnú cestu? Pomohol ti Angelus posunúť sa vpred? Podeľ sa a povzbuď ostatných!

Áno, už poznáme mladých, ktorí našli cestu svojho povolania po prihlásení sa do Angelusu!

Tu je priestor, kde môžeme uverejniť tvoje svedectvo.  Môžeš ním osláviť Božiu dobrotu, ktorá sa prejavila v tvojom živote a povzbudiť tak ostatných spolupútnikov v dôvere v jeho plán lásky a milosrdenstva. Môžeš nám napísať i v prípade, že si ešte životné rozhodnutie neurobil, ale vnímaš Božie pôsobenie cez naše Spoločenstvo.

Privítame i ohlasy zasvätených, ktorí by sa chceli podeliť o to, ako prežívajú rozmer modlitby za svojho zverenca.

Napíš nám svoje svedectvo...