svedectvá

Prečítaj si svedectvá ľudí, ktorí prostredníctvom modlitbového spoločenstva Angelus našli svoje povolanie ;-)

Pred siedmimi rokmi som sa sviatostne stala kresťankou. Boh sa ma silno dotýkal a napĺňal láskou moje srdce. Až som zatúžila byť iba Jeho.

Keď som skončila na VŠ bakalára, bola som rozhodnutá ísť cestou zasväteného života a aj som tam smerovala. Už som o tom komunikovala s rehoľnou sestrou, aj so začínajúcou postulantkou z istej kongregácie. Slová p. dekana sa mi ťažko prijímali - je skoro po obrátení, daj tomu čas a nájdi si čistý vzťah, ktorý si ešte nezažila.

O mesiac na to som sa zoznámila s Jankom, teraz už mojím manželom. Po troch mesiacoch jeho vážneho záujmu som mu dala šancu, začali sme spolu chodiť 22.12. Ale stále som túžila byť iba Božia. V marci som bola jednou z organizátoriek angelusáckej duchovnej obnovy zameranej na rozlišovanie povolania. Našla som si aj trošku času pre seba pred Sviatosťou Oltárnou. V tom období už Janko oslovil moje srdiečko. Zasvätený život alebo manželstvo, pýtala som sa seba i Pána Boha. Božia odpoveď: "Čo je tvojou najhlbšou túžbou?" Dopracovala som sa k tomu, že je to vlastná dcérka.

To bol moment rozlíšenia povolania.

Sme manželia už 4 roky a máme dvoch synov. Vytúžené tretie bábo čakáme teraz. V kútiku srdca som dúfala, že moja najhlbšia túžba sa naplní. Na sone som sa však dozvedela, že vrkôčiky dieťatku zapletať nebudem. Nebola som sklamaná, práveže šťastná, že chlapec je v brušku zdravý. Len ma to trošku zamrzelo. Nie kvôli tomu čo chcem ja, ale kvôli tomu, že Boh vie, čo cítim, po čom túžim, pýtal sa ma na to. A nenapĺňa tú túžbu..

V Evanjeliu o uzdravenej žene z krvotoku čítam, že Ježiš chcel vidieť ženu, ktorá sa dotkla s vierou jeho plášťa, hľadal ju, zaujímal sa o ňu.. To je pre mňa uistením, že Boh vidí moju túžbu a už vtedy keď sa ma na ňu pýtal, vedel kedy a ako ju naplní.

Ďakujem za to Pane!

 


Našiel si svoju životnú cestu? Pomohol ti Angelus posunúť sa vpred? Podeľ sa a povzbuď ostatných!

Áno, už poznáme mladých, ktorí našli cestu svojho povolania po prihlásení sa do Angelusu!

Tu je priestor, kde môžeme uverejniť tvoje svedectvo.  Môžeš ním osláviť Božiu dobrotu, ktorá sa prejavila v tvojom živote a povzbudiť tak ostatných spolupútnikov v dôvere v jeho plán lásky a milosrdenstva. Môžeš nám napísať i v prípade, že si ešte životné rozhodnutie neurobil, ale vnímaš Božie pôsobenie cez naše Spoločenstvo.

Privítame i ohlasy zasvätených, ktorí by sa chceli podeliť o to, ako prežívajú rozmer modlitby za svojho zverenca.

Napíš nám svoje svedectvo...