svedectvá

Prečítaj si svedectvá ľudí, ktorí prostredníctvom modlitbového spoločenstva Angelus našli svoje povolanie ;-)

Chcem sa z celého srdca poďakovať za modlitby a za posilu, ktorou mi bolo na ceste hľadania môjho povolania toto modlitbové spoločenstvo... bolo to obdobie aj ťažké aj krásne, čakanie a hľadanie, blízkosť a samota, niekedy beznádej, znova odvaha mat nádej a pod.... Myslím, že každý veľmi dobre chápe a dôverne pozná, ešte viac tí, ktorí sú starší a stále nenašli po čom túžia...


Ale náš Boh je veľký a mocný a veľmi nás každého osobitne ľúbi a dá nám to, po čom túži naše srdce. A dostaneme to vtedy, kedy je to pre nás najlepšie... Niekedy nechápeme, prečo musíme dlho čakať, aby sme to dostali... a niekedy sme netrpezliví, lebo chceme mať to, po čom túžime, hneď... nevidíme Bohu do "výchovy".
Ja som po čase hľadania a čakania našla svoje povolanie, našla svojho -  teraz už - manžela :) (v auguste tohto roku sme mali svadbu).
Už len naše stretnutie a spoznanie sa bolo pre nás (a stále je a myslím, že aj navždy bude) veľkým zázrakom.
Pred začatím mojich Kristových rokov života som sa rozhodla zrealizovať moju veľkú túžbu, ktorú som už dlho nosila v sebe a vždy som len o nej hovorila - moje putovanie (moje camino) do Santiaga de Compostela.

Rozhodla som sa putovať len sama a prežiť toto denno-denné kráčanie k hrobu sv. Jakuba ako čas strávený bližšie s Bohom, ako obetu za poznanie, čo mám v mojom živote robiť a ako obetu za môjho manžela... A počas tohto putovania som sa práve zoznámila s mojím manželom - Španielom. A musím povedať, že keď teraz spätne pozeráme na začiatky nášho vzťahu (teraz sú to dva roky), nerozumieme, ako sme to všetko mohli vydržať - učenie sa cudzieho jazyka, budovanie vzťahu na diaľku - každodenné telefonovanie, písanie, cestovanie.... atď... Ale vždy sme cítili, že náš vzťah, láska, ktorú máme, je vzácny dar, o ktorý máme bojovať, a tak sme bojovali... a rozhodli sme sa aj denno-denne bojovať v manželstve :)
A samozrejme to bez pomoci našej Matky Márie a Ježiša nedokážeme, a tak ich prosíme, aby nám pomáhali, ako pomáhali ženíchovi a neveste na svadbe v Káne... aby nás naše spoločné "camino" doviedlo do neba...
Bohu vďaka!
Prajem všetkým, ktorí hľadajú a čakajú a pýtajú sa, špeciálne tým, ktorí prežívajú ťažké obdobie, aby neprestávali Bohu dôverovať a veriť mu, alebo sa učiť začínať dôverovať mu odznovu... Aj keď môžu tieto slova znieť v tomto čase akokoľvek neskutočne: Bohu nikdy nie je nič nemožné...


Našiel si svoju životnú cestu? Pomohol ti Angelus posunúť sa vpred? Podeľ sa a povzbuď ostatných!

Áno, už poznáme mladých, ktorí našli cestu svojho povolania po prihlásení sa do Angelusu!

Tu je priestor, kde môžeme uverejniť tvoje svedectvo.  Môžeš ním osláviť Božiu dobrotu, ktorá sa prejavila v tvojom živote a povzbudiť tak ostatných spolupútnikov v dôvere v jeho plán lásky a milosrdenstva. Môžeš nám napísať i v prípade, že si ešte životné rozhodnutie neurobil, ale vnímaš Božie pôsobenie cez naše Spoločenstvo.

Privítame i ohlasy zasvätených, ktorí by sa chceli podeliť o to, ako prežívajú rozmer modlitby za svojho zverenca.

Napíš nám svoje svedectvo...