svedectvá

Prečítaj si svedectvá ľudí, ktorí prostredníctvom modlitbového spoločenstva Angelus našli svoje povolanie ;-)

Chcem sa s Vami podeliť o radosť, ktorú prežívam spolu so svojím manželom. V roku 2013 sme si vyslúžili sviatosť manželstva. Máme pred sebou zvyšok života, kým nás smrť nerozdelí. Asi pred 3 alebo aj viac rokmi (možno 4) som sa prihlásila do Angelusu ako zverenec. Vtedy som už mala viac-menej jasno v tom, že Boh ma povoláva k manželstvu a pripravuje ma na stretnutie s hľadaným človekom. Dlho som čakala a modlila sa za svojho budúceho manžela, 8 rokov modlitieb priamo na tento úmysel.

Počas toho obdobia mi jedna rehoľná sestra poradila prihlásiť sa do Angelusu, a tak som to urobila. Dostala som nebeského patróna sv. Hilariona a pozemskú patrónku sr. Janu. S ňou som bola od začiatku v mailovom kontakte a som jej vďačná za neustálu podporu. Sr. Jana je pre mňa tak trochu aj "virtuálnou" bútľavou vŕbou (osobne sme sa nikdy nestretli), najmä v období veľkej krízy vo vzťahu s mojím teraz už manželom. Som vďačná aj sv. Hilarionovi, o ktorom som dovtedy nemala ani tušenia, ale zostáva mojím priateľom v nebi, na ktorého sa obraciam v modlitbe aj teraz, v manželstve. 

Som Bohu vďačná za nezaslúžený dar manželstva a vymodleného milovaného manžela. Je pokladom, ktorý sa nedá len tak nájsť, dá sa len dostať ako dar z neba. To neznamená, že máme všetko ľahké, jednoduché, práve naopak, za ten čas, čo sme spolu, sme stihli zrušiť jeden termín svadby a párkrát to vyzeralo na rozchod. Len vďaka Božej milosti, spoločnej modlitbe a viere, že Boh má pre nás spoločnú cestu, sme vytrvali a vďačíme aj Angelusu za modlitby, taktiež našim priateľom a mnohým dobrodincom, ktorí nás od začiatku sprevádzajú ľudskou i duchovnou podporou. Snažíme sa žiť každodenný život viery, modlíme sa spolu i navzájom za seba, i za všetkých, ktorí sa modlia za nás - teda aj za Vás :-)  Mám nádej, že vo viere spolu prekonáme všetky skúšky, boje a prekážky, ktoré nás ešte čakajú počas pozemského života.

Chcem Vám poďakovať za službu, ktorú robíte pre mladých, hľadajúcich svoje povolanie. Myslím, že až v nebi budeme jasne vidieť všetko to ovocie Vašej služby, modlitieb. Sme Vám vďační a zahŕňame Vás do modlitieb aj naďalej.

Požehnané dni praje 
Ivana

 

 


Našiel si svoju životnú cestu? Pomohol ti Angelus posunúť sa vpred? Podeľ sa a povzbuď ostatných!

Áno, už poznáme mladých, ktorí našli cestu svojho povolania po prihlásení sa do Angelusu!

Tu je priestor, kde môžeme uverejniť tvoje svedectvo.  Môžeš ním osláviť Božiu dobrotu, ktorá sa prejavila v tvojom živote a povzbudiť tak ostatných spolupútnikov v dôvere v jeho plán lásky a milosrdenstva. Môžeš nám napísať i v prípade, že si ešte životné rozhodnutie neurobil, ale vnímaš Božie pôsobenie cez naše Spoločenstvo.

Privítame i ohlasy zasvätených, ktorí by sa chceli podeliť o to, ako prežívajú rozmer modlitby za svojho zverenca.

Napíš nám svoje svedectvo...