svedectvá

Prečítaj si svedectvá ľudí, ktorí prostredníctvom modlitbového spoločenstva Angelus našli svoje povolanie ;-)

O spoločenstve Angelus som sa dozvedela približne v čase jeho vzniku tu na Slovensku a neváhala som sa hneď aj prihlásiť. Mala som vtedy 16 rokov a nemala som ani najmenšiu predstavu, akým smerom pôjdu moje životné cesty. Veľmi sa mi páčila myšlienka, že môžem tvoriť spoločenstvo modlitby s ostatnými mladými ľuďmi, ktorí, tak ako ja, hľadajú Božiu vôľu pre ich život. A že si môžeme takto navzájom pomáhať, pričom sa ešte za mňa budú modliť aj dvaja patróni  (pozemský a nebeský), ktorí to už „zvládli“. Určite to bolo aj vďaka tejto modlitbe, že som sa o 3 roky neskôr rozhodla nasledovať Božie volanie, ktoré som cítila v srdci...

a zasvätiť sa Mu ako apoštolská sestra v Rodine Panny Márie. Hneď po maturite som vstúpila do postulátu a 13. septembra 2014 som zložila slávnostný sľub, ktorý je v našej rodine už večný. Ako motto na pozvánky na túto slávnosť som si vybrala vetu z knihy proroka Izaiáša: „Manželom ti bude tvoj stvoriteľ Pán zástupov je jeho meno, vykupiteľom Svätý Izraelov, Bohom celej zeme sa nazýva.“ (Iz 54,5) Vždy keď čítam túto vetu, zatočí sa mi hlava: ja som Božou nevestou? Je to vôbec možné, že Boh celej zeme, môj Stvoriteľ si ma vyvolil a miluje ma nielen ako Otec svoje dieťa, ale aj ako manžel svoju manželku? Keď tak rozjímam o tejto Jeho obrovskej a nežnej láske, všetky ťažkosti, ktoré prináša život a misia buď úplne stratia svoju dôležitosť, alebo sa aspoň stanú znesiteľnými. Myslím, že toto bude moje „zamestnanie“ aj vo večnosti – rozmýšľať nad tým, ako je to vôbec možné, taká láska, ďakovať Mu za ňu a odpovedať na ňu svojou láskou.

 

sr. Passitea Tináková, Rodina Panny Márie

 

 


Našiel si svoju životnú cestu? Pomohol ti Angelus posunúť sa vpred? Podeľ sa a povzbuď ostatných!

Áno, už poznáme mladých, ktorí našli cestu svojho povolania po prihlásení sa do Angelusu!

Tu je priestor, kde môžeme uverejniť tvoje svedectvo.  Môžeš ním osláviť Božiu dobrotu, ktorá sa prejavila v tvojom živote a povzbudiť tak ostatných spolupútnikov v dôvere v jeho plán lásky a milosrdenstva. Môžeš nám napísať i v prípade, že si ešte životné rozhodnutie neurobil, ale vnímaš Božie pôsobenie cez naše Spoločenstvo.

Privítame i ohlasy zasvätených, ktorí by sa chceli podeliť o to, ako prežívajú rozmer modlitby za svojho zverenca.

Napíš nám svoje svedectvo...