svedectvá

Prečítaj si svedectvá ľudí, ktorí prostredníctvom modlitbového spoločenstva Angelus našli svoje povolanie ;-)

Takto v roku 2010 som rozmýšľala, čo so svojím životom.  
Vždy som túžila svojím životom ukázať, že Boh je a že je láska. Zdalo sa mi, že by som teda mala byť rehoľníčkou a oslovovalo ma to. Zároveň som túžila po rodine, napriek tomu, že som si vôbec nebola istá, či by som bola dobrou manželkou, matkou, či dokážem vytvárať rodinu, po akej túžim. Doma som videla, akým trápením vie byť manželstvo. Nechcela som, aby moje rozhodnutie vychádzalo z mojich túžob, ktorým som nedôverovala, ani aby bolo akýmsi únikom. Chcela som sa už niekde nasmerovať, ale nedokázala som to. Stáť a čakať sa zdalo jediným, čo môžem spraviť. Akoby som nemohla žiť svoj život zmysluplne a bola som z toho nešťastná. A dostala som sa k tomuto spoločenstvu, ktoré sa modlí za spoznanie svojho povolania. Vďaka modlitbám som ho spoznala - dennodenne hľadať Božiu vôľu, dôverovať Bohu, dôverovať, že ak sa ním úprimne chceme viesť, tak on nás povedie. Ak milujeme Boha a chceme žiť tak, aby sme ho životom chválili, tak žijeme podľa jeho vôle. Nespokojnosť a netrpezlivosť vystriedal pokoj a radosť vychádzajúce z tohto poznania.
A v tom čase som stretla človeka, ktorý je teraz mojim snúbencom a túto sobotu sa, ak Pán Boh dá, stane mojim manželom. Verím tomu, že Boh si praje, aby som bola po jeho boku a on po mojom. 
A moje dennodenné hľadanie Božej vôle pokračuje ďalej. Teraz ju už ale nebudem hľadať sama. Budeme hľadať spolu a dôverovať, že Boh nás povedie, že nám vždy ukáže, kde nás chce mať, dá nám silu tam ísť. Žiť jeho vôľu. A v neposlednom rade aj radosť z nej, keďže Boh chce, aby sme boli šťastní. 
Preto modlitba AnjelPána zostáva naďalej mojou pomocou pri spoznávaní Božej vôle, ale aj vďakou za svoj život, ktorý sa takto snažím prežiť najlepšie, ako dokážem.
Som veľmi rada, že toto spoločenstvo funguje. Budem sa za Vás modliť.
Dáša

 


Našiel si svoju životnú cestu? Pomohol ti Angelus posunúť sa vpred? Podeľ sa a povzbuď ostatných!

Áno, už poznáme mladých, ktorí našli cestu svojho povolania po prihlásení sa do Angelusu!

Tu je priestor, kde môžeme uverejniť tvoje svedectvo.  Môžeš ním osláviť Božiu dobrotu, ktorá sa prejavila v tvojom živote a povzbudiť tak ostatných spolupútnikov v dôvere v jeho plán lásky a milosrdenstva. Môžeš nám napísať i v prípade, že si ešte životné rozhodnutie neurobil, ale vnímaš Božie pôsobenie cez naše Spoločenstvo.

Privítame i ohlasy zasvätených, ktorí by sa chceli podeliť o to, ako prežívajú rozmer modlitby za svojho zverenca.

Napíš nám svoje svedectvo...