Povolaní k svätosti – tak znela téma tohtoročného stretnutia mladých dospelých, ktorí rozlišujú svoju životnú cestu.

Počas víkendu 24.-26. augusta 2018 sa päťdesiat účastníkov z celého Slovenska zišlo vo formačnom dome u pallotínov v Smižanoch, aby sa zapálili odhodlaním rásť vo svätosti. Pozvanie prijali nielen mladí, ale aj sestry z viacerých reholí. Podnetnými prednáškami na tému „Ako žiť sväto v každodennom živote“ nás sprevádzal vdp. Radoslav Takáč z Ordinariátu OS a OZ SR, hosťujúcu prednášku mal aj vdp. Ľuboš Hromjak zo Spišskej Kapituly.

No v programe nechýbalo ani obľúbené putovanie v prírode k lesnej kaplnke Panny Márie Škapuliarskej, spoločné slávenie liturgie hodín a svätých omší, stretnutia v skupinkách či zábavný spoločenský program. O svedectvo hľadania svojej životnej cesty sa podelili rehoľná sestra Fides Strenková, diecézny kňaz - o. Ľuboš, dva manželské páry, ktoré hovorili o svojej ceste k manželstvu aj o živote v 3. ráde. Silné svedectvo mala aj Katka, slobodná členka tímu Angelus. Prítomnosť relikvií viacerých svätých len dotvárala hlavnú črtu Spoločenstva Angelus – modlitbové puto zasvätených a manželov, ktorí sa modlia za mladých hľadajúcich, a tiež svätých, ktorí dvojice našich členov a patrónov sprevádzajú svojím orodovaním v nebi a príkladom.

Pokračovanie...

15-18.2.2018 Beckov

foto z duchovnej obnovy spoločenstva Angelus

Pokračovanie...

01.09. - 03.09.2017 Belušské Slatiny

foto z púte hľadajúcich na horu Butkov

Pokračovanie...

Je to už 10 rokov, čo sa mladí ľudia spoločne modlia a vzájomne podporujú pri hľadaní svojho životného povolania. Členovia organizačného tímu Angelus na čele s br. Jánom Macejom OMFCap pri príležitosti tohto výročia zorganizovali 1. až 3. septembra 2017 v poradí už 3. Púť hľadajúcich, tentoraz na horu Butkov pri Ladciach.

Pokračovanie...

03.06.2017 Košice

foto z regionálneho stretnutia spoločenstva Angelus

Pokračovanie...

Po Bratislave a Banskej Bystrici sa regionálne stretnutie Angelusu konečne dostalo aj na východ Slovenska - do Košíc. Uskutočnilo sa 3. júna 2017 v UPC Košice. Naším hlavným hosťom bol o. Kristián Šalamon OP.

Pokračovanie...

12-14.5.2017 Spišská Nová Ves

foto z duchovnej obnovy spoločenstva Angelus

Pokračovanie...

Hľadanie svojho životného povolania je dlhodobý proces, ktorý si zároveň vyžaduje aj podporu spoločenstva a modlitby. Preto sa v dňoch 12.-14. mája 2017 uskutočnili duchovné cvičenia zamerané na rozlišovanie povolania, ktoré organizovalo spoločenstvo Angelus. Konali sa v Spišskej Novej Vsi, v kláštore sestier vykupiteliek. Témou duchovných cvičení bolo Budem počúvať, čo povie Pán.

Pokračovanie...

3.-4.9.2016 Kremnica / Kremnické Bane

foto z 2.ročníka púte spoločenstva Angelus

Pokračovanie...

3. - 4. september 2016

Malá skupinka členov i sympatizantov tohto spoločenstva sa v sobotu 3. septembra stretla v Kremnici na púti pre hľadajúcich. Vypočuli sme si niečo z miestnej histórie od pána farára, úvodné slovo od brata Janka, pomodli sme sa spoločne modlitbu Anjel Pána a dali sa na cestu do Kremnických Baní. 

Obklopeným nádhernou prírodou, v spoločnosti milých a priateľských ľudí riešiacich podobné problémy nám cesta ubiehala naozaj rýchlo.

Určite si každý z pútnikov niesol okrem batoha aj vlastné úmysly, s ktorým prišiel na púť. Jeden sme však isto mali spoločný: Modliť sa za svoje povolanie.  Mottom púte bola myšliekna: "Veď ja poznám zámer, ktorý mám s vami..."  (Jer 29,11). Uvažovaním o nej sme sa snažili prehĺbiť si dôveru v Božiu Prozreteľnosť  a načerpať síl do každedenných problémov.

Pokračovanie...